2010-11-12 11:58:01

Programowanie obiektowe w PHP – lekcja 1.

Poniżej prezentuję fragment szkolenia Programowanie obiektowe w PHP. Jutro kolejna część, a w przyszłym tygodniu pełne szkolenie znajdzie się w ofercie Serwan.pl.

Dla większej wygody można powiększyć nagranie klikając ikonkę w prawym dolnym rogu filmu. Klip wymaga wtyczki Adobe Flash Player.

Oczywiście wszelkie komentarze są mile widziane.

Tagi: , , , ,

18 odpowiedzi do “Programowanie obiektowe w PHP – lekcja 1.”

 1. Marcin pisze:

  Nie wyświetla mi się wideo pod Firefoxem, Chromem ani IE.

 2. tomczak pisze:

  Dobry materiał,byle by dlalej oferował to samo..Brawo

 3. Jan Jerzy Komoński pisze:

  Nie mam zainstalowanego odpowiedniego programu dlatego nic nie widzę poza znacznikiem
  Pozdrawiam Jurek .

 4. Leszek Sewastianowicz pisze:

  Może brakuje wtyczki flasha, albo coś ją blokuje? Szkolenia wideo publikowane przeze mnie wymagają wtyczki Adobe Flash Player. Można ją pobrać z adresu: http://get.adobe.com/pl/flashplayer/

 5. Nie wyświetla mi się video na ekranie monitora. Tadeusz Zdechlik. pisze:

  Nie mam przekazu VIDEO. Nie dociera do mnie.

 6. GRAFII pisze:

  Wszystko hula poprawnie, całe nagranie jest w dobrej jakości.Co do materiału to jest dobrze zaczęte, tylko proszę o więcej……

 7. Zbyszek pisze:

  Witam panie Leszku!
  Dzięki za lekcję. Jedyną wadą tej lekcji, jest to, że tak szybko się slończyła. Czekam na natępne. POzdrawiam i dziękuję.
  Zbyszek

 8. WisJa pisze:

  Hm. Jeśli ten materiał ma za zadanie jedynie wprowadzić do programowania obiektowego, to myślę, że dobrze mówi o tym czym ono jest.
  Szkoda tylko, że materiał ogranicza się do samego omówienia i czekam na kolejne z jakąś dawką wiedzy praktycznej ;)

 9. Tadeusz pisze:

  Myślę, że najbardziej przyswajalna lekcja byłaby w formie prezentacji krok po kroku, wykonana we fleszu czy avi. W tle wykładowca omawia wykonywane czynności a na ekranie krok po kroku pojawia się krok po kroku czynność i jego efekty. Inna forma nie ma sensu bo forma książkowa jest w księgarni i nie ma sensu zawracać głowę na propagowanie w tej formie.
  Poza tym musi być to prezentowanie w języku dostępnym dla przeciętnego zjadacza chleba
  Pozdrawiam

 10. starr pisze:

  Polecam przygotować sobie materiał na piśmie aby to co chce Pan powiedzieć nie było tak wielka improwizacją. Takie ciągłe ‘eeeee’ strasznie męczy mnie jako słuchacza, tym bardziej że merytorycznie, prawie każda publikacja ,na której się uczyłem była lepsza.

  Pisanie kodu na żywo to też nie jest dobra praktyka, lepiej pokazywać i tłumaczyć przygotowane wcześniej gotowe fragmenty kodu.

  Wszytko nabrało by wtedy więcej życia i zaciekawiło oglądających.

  Zaletą klas są takie mechanizmy jak:
  -izolacja kodu
  -dziedziczenie
  -klonowanie
  itp.

  a to o czym tu mową to dają już zwykłe funkcje, które poniekąd w klasach nazywane są metodami.

  No może następne odcinki będą lepsze

 11. Kasia pisze:

  Ciekawy materiał, bardzo dobra jakość nagrania. Czekam na więcej :)
  Pozdrawiam.

 12. Gorana pisze:

  Pierwsza lekcja bardzo zrozumiała czekam na następną, pozdrawiam serdecznie

 13. Olimpia_ona pisze:

  Strasznie marudny, flegmatyczny wstęp. Ciężko się słucha gdy lektor ciągle robi pałzy dźwiękiem „yyyy”. Łatwiej się czytało Twój artykuł o programowaniu obiektowym. Jeśli taki wstęp jest w materiale wideo to może trzeba by spróbować zwizualizować to co się mówi. Od fragmentu w którym autor mówi jak się tworzy klasę jest ok. czyli robi się bardziej dynamicznie.

 14. Leszek Sewastianowicz pisze:

  Wstęp był konieczny ze względu na osoby, które nie do końca wiedzą, co może im dać programowanie obiektowe. Więcej takich wstępów już nie będzie.

 15. Witja pisze:

  Mam IE chcialem odtworzyć video, ale poprosiło o instalację wtyczki Flash Playera zainstalowałem wtyczkę i nadal nic nie mogę odtworzyć tego video. Jak mam obejrzeć jakiś ciekawy zwiastun programu to ok, ale jeśli już woła o instalację nowej wtyczki – no dobrze, zrozumiem jeszcze to ? Ale jeśli jeszcze po zainstalowaniu danej wtyczki nie można sobie tego video obejżeć to już jest kompletne dno. Po prostu jak ma tak być jak wyżej napisałem, to wolę żeby takich zwiastunów mi w ogóle nie przysyłano bo to denerwuje.

 16. Leszek Sewastianowicz pisze:

  To nie jest kwestia IE. Nagranie było sprawdzane w IE 8, 7 i 6 i wszędzie się uruchamiał poprawnie.

 17. estera396 pisze:

  Witam, wiem ze w Polsce wybila 32 minuty temu 24:00 czyli jest jutro. Szkolenie bardzo fajne tylko zeby tego bylo wiecej. U mnie wszystko funkcjonuje.Ciekawa jestem tylko realnego przykladu ktore juz funkcjonuje w internecie. Tez juz bym sobie zaczela cos tworzyc ta technika.
  Musimy poczekac do rana.

 18. Andzia pisze:

  Witam, wstep moze rzeczywiscie trzeba by plynniej przedstawic, nie bylo informacji po co to wszystko, wiekszosc z nas raczej juz wie ale mysle, ze wstep powinien to zawierac.

Dodaj odpowiedź

Musisz się zalogować aby dodać komentarz.