2009-08-18 19:02:41

Zawodowy Programista – dzień siódmy

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od wgrania wczorajszych stron na serwer i przetestowania różnych metod i form wysłania emaili. Wprowadziliśmy kilka modyfikacji poprawiających wygląd i pozwalających na wysyłanie załączników. Nie obyło się oczywiście bez problemów, ale jak komuś w końcu udawało się wysłać i odebrać plik zakodowany do formatu base64 zgodnie z RFC 2045, od razu czuł się profesjonalistą.

Sądząc po tym, jak wyglądają maile z niektórych dużych i poważanych firm, to kursanci prezentują obecnie bardzo wysoki poziom pod tym względem.

Ostatnią funkcjonalnością strony z ofertą handlową jest wersja strony do druku. Tu także występuje kilka metod. W dzisiejszym dniu przerobiliśmy najważniejsze. Od strony technicznej wszystko sprowadza się w zasadzie do utworzenia odrębnych styli dla drukarek – jedne elementy pokazujemy inne ukrywamy, a jeszcze innym usuwamy tło, zmieniamy kolor i rozmiar.

Pierwsze wersje stron do druku wywołały powszechną wesołość. Dobranie właściwych rozmiarów i kolorów wymaga kilku prób lub niemałego doświadczenia, a czasem jednego i drugiego. Ważne, że końcowy rezultat był w pełni profesjonalny.

Dodaj odpowiedź

Musisz się zalogować aby dodać komentarz.