2009-10-29 01:39:35

Co to jest „squeeze page”?

Wiele osób pyta mnie, co to jest squeeze page i do czego służy. Mam nadzieję, że ten krótki tekst rozjaśni nieco wątpliwości i sprawi, że strony squeeze page staną się bardziej popularne i wpłyną pozytywnie na Waszą obecność w Internecie.

Squeeze page jest prostą stroną, którą wykonać może prawie każdy. Strony tego typu mają z reguły prostą strukturę: jedną, rzadziej dwie kolumny, nagłówek i stopkę. Squeeze page tworzy się dla uzyskania jednego konkretnego celu, przeczytania raportu, zostawienia adresu, zakupu towaru lub usługi. Brakuje na takiej stronie menu, reklam, czy zaproszeń do odwiedzenia innych podstron. Jedyną rzeczą, którą może zrobić internauta, jeżeli nie chce opuścić strony, to wykonanie zaplanowanej przez nas akcji. Jeżeli nasz squeeze page ma sprzedawać, to umieszczamy ofertę, krótki film lub grafikę i formularz zamówienia lub link prowadzący do zakupu.

Spotkałem się ze stwierdzeniem, że squeeze page może zawierać tylko jeden link. Nie do końca jest to prawdą. Na squeeze page’u nie może znajdować się kilka linków prowadzą na różne strony, ale kilka identycznych linków jak najbardziej. Zwłaszcza jeżeli tekst oferty jest długi . Obojętnie w który link kliknie internauta i tak zostanie wykonana zawsze ta sama akcja.

Dla czego warto używać squeeze page’a? Najważniejszym argumentem jest skuteczność. Podczas gdy skuteczność tradycyjnych serwisów z reguły nie przekracza 10% to squeeze page osiąga nawet 60%-70%, a bywa, że i więcej. Strona serwan.pl była przez krótki czas squeeze pagem, który zachęcał odwiedzających do zapisania się na listę „Sekrety Programistów”. Zamiast linka strona zawierała prosty formularz, w którym można było zostawić swój adres. Skuteczność tamtej strony wynosiła 71.8% – taki był stosunek zapisanych adresów do unikalnych odwiedzin.

Budowa rzeczywistego squeeze page’a jest elementem programu szkolenia „Zawodowy Programista”, na które wszystkich zapraszam. Dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą uczestniczyć w tym szkoleniu, przygotowuję wersję wideo całego szkolenia. Planowana premiera odbędzie się 6 grudnia 2009 r., ale już teraz w przedpłacie można zamówić to szkolenie w całości, lub dowolny jego moduł za około 50% ceny. Radzę się pospieszyć, bo od listopada cena będzie rosła z każdym dniem. Więc zamów je teraz.

Tagi:

7 odpowiedzi do “Co to jest „squeeze page”?”

 1. slidexman pisze:

  71,8% mistrzowski wynik
  gratulacje

 2. Leszek Sewastianowicz pisze:

  Dzięki, ale w tamtych warunkach nie był to wynik wyjątkowy. Wiem, że w podobnych okolicznościach wielu właścicieli squeeze page osiągało równie dobre, a czasem nawet lepsze wyniki.

 3. [...] jest squeeze page pisałem już kiedyś. Dzisiaj chcę pokazać, jak zabrać się za wykonanie takiej [...]

 4. Łukasz pisze:

  Myślę,że squeeze page jest to bardzo istotne rozwiązanie. Fajnie,że można w prosty sposób wykonać taką stronkę i osiąga lepsze wyniki,niż standardowa www. Chętnie skorzystałabym z takiego szkolenia dotyczącego tworzenia squeeze paga.
  Pozdrawiam.

 5. !Leszek Sewastianowicz pisze:

  Squeeze page jest jedną z sześciu stron, które możesz wykonać na kursie Zawodowy Webmaster. Zapewne wykonasz ją z satysfakcją, ale nie przesadzajmy – to jeden z łatwiejszych rodzajów strony www. Znacznie więcej satysfakcji przynosi wykonanie galerii czy portalu społecznościowego. A poza tym wiedzę z całego kursu możesz wykorzystać i do lepszego dopasowania squeeze page do swoich potrzeb i do wykonania wielu innych stron, czy skryptów, których będziesz potrzebował w bliższej lub dalszej przyszłości.

 6. anna binek pisze:

  Może ktoś mi zrobi squeeze page? Ile by to kosztowało?
  Mam pytanie. Czy lepiej aby była to osobne strona czy okienko,.pod którym jest właściwa strona http://www.gwiezdnesufity.pl?
  Moja strona jest dosyć ciężka, powoli otwiera się. Może polecicie kogoś do poprawy strony?Jest zrobiona w Joomli.

 7. !Leszek Sewastianowicz pisze:

  Ciekawe są te gwiazdy. Temat jest interesujący.
  Przekażę wiadomość kilku osobom, może ktoś się skusi. Squeeze page z definicji jest osobną stroną, ale można też zrobić okienko – pop-up. Wszystko zależy od celu, który sobie stawiasz i tego w jakiej rzeczywistości biznesowej obecnie się znajdujesz.
  Strona jest ciężka, bo dużo w niej multimediów. Nie wiem, czy można ją zoptymalizować – nie znam Joomli, ale może ktoś inny podejmie się tego zadania.

Dodaj odpowiedź

Musisz się zalogować aby dodać komentarz.