2011-12-09 16:29:09

Czy programowanie w PHP oznacza wcześniejszą emeryturę?

Na postawione w tytule pytanie nie udzielę jednoznacznej odpowiedzi. Będąc programistą z pewnością ma się większe możliwości. Jeżeli programujesz zawodowo, to już po kilku latach powinieneś zarabiać więcej niż większość ludzi wokół Ciebie. Taki zawód. Przekroczenie średniej krajowej nie jest w nim żadnym wyczynem. Natomiast co zrobisz z zarobionymi pieniędzmi, to już Twoja sprawa.

Jeżeli odpowiednio wcześniej zatroszczysz się o siebie, perspektywa wydłużonego wieku emerytalnego może Cię w ogóle nie dotyczyć. Jeżeli jednak będzie dotyczyć?

Dostałem dzisiaj od znajomej kilka zdjęć. Zainspirowały mnie one do wstukania tych kilku zdań. Posłużę się nimi również w roli podsumowania tego tematu. Możesz oczywiście mieć inne zdanie. Możesz chcieć podzielić się swoimi przemyśleniami ze mną i innymi czytelnikami. Skorzystaj z formularza na dole strony.

Programowanie w php oznacza wcześniejszą emeryturę.

Programowanie w php oznacza wcześniejszą emeryturę.

Programowanie w php oznacza wcześniejszą emeryturę.

Tagi:

4 odpowiedzi do “Czy programowanie w PHP oznacza wcześniejszą emeryturę?”

 1. Ewa pisze:

  Witam
  Smutne w sumie te obrazki, szczególnie dla kogoś kto za 4 lata idzie na emeryturę. Nie zatroszczyłam się niestety z przyczyn obiektywnych o dodatkowe pieniądze na emeryturę- i taki obrazek może mnie również za parę lat dotyczyć, ponieważ do emerytury do końca życia będę musiała dorabiać.
  pozdrawiam

 2. procek pisze:

  Sam programuje w PHP i dla mnie wpis ten nic nowego nie wnosi. Standard języka w wersji 6.x ma spowodować ujednolicenie nazw, dominację paradygmatu programowania obiektowego, a także zwiększenie wydajności – to tak w teorii, bo kiedy to nastąpi i jak będzie naprawdę to czas pokaże. Inna sprawa, że przez programistów innych języków PHP jest wyśmiewane za to, że uczy złych nawyków. Inna sprawa – czy warto tracić czas i nerwy na np. ręczne zarządzanie pamięcią?

 3. GRAFII pisze:

  Zdjęcia inspirujące…bez pod tekstu,ale „BRACIE jak się nie przyłożysz do pogłębiania wiedzy na temat informatyki ,to możesz skończyć GORZEJ nisz Ci GOŚCIE na fotkach” …

 4. !Leszek Sewastianowicz pisze:

  Procek, nie możesz doczekać się PHP 6? Larry Ullman napisał o tej wersji języka książkę już w 2007 roku. Dwa lata później ukazała się po polsku w wydawnictwie Helion. ;)

  A teraz na poważnie. Programowanie w PHP może i nie ma takiego statusu jak Java czy C#, ale zapotrzebowanie na rynku jest znacznie większe, łatwiej też jest postawić pierwsze kroki, a nawet znaleźć pierwszą pracę.

  PHP nie uczy złych nawyków, PHP je dopuszcza i toleruje, choć z każdą wersją coraz mniej. Co do ręcznego zarządzania pamięcią, w innych językach też się od tego odchodzi. Np. w wspomnianym już C# z tego, co mi wiadomo, też tego nie ma.

  Grafii, pogłębiać wiedzę należy zawsze. Choć niektórzy twierdzą, że „wiedzy tylko tyle, ile aktualnie potrzeba”.

  Ewo, Twoje obawy są zrozumiałe, ale zauważ, że te cztery lata, to Twoja przewaga nad tymi, którzy idą na emeryturę jutro czy za tydzień. Możesz jeszcze dużo zrobić i wiele osiągnąć.

Dodaj odpowiedź

Musisz się zalogować aby dodać komentarz.